w

Akcja promocyjna Huawei Honor 7C za złotówkę zakończona w polskim stylu

Kampania prmocyjna Honor 7C za złotówkę

Kilka dni temu na fanpage Honor pojawiła się informacja o specjalnej ofercie w oficjalnym sklepie marki na Allegro. Dnia 18 lipca 2018 o godzinie dwunastej miała pojawić się oferta na premierowego Honor 7c w cenie 1 zł, nie trzeba było wykonywać żadnych zadań, wystarczyło być jednym ze stu pierwszych szczęśliwców, który dokona zakupu. Interesująca promocja nawet wśród osób, które nigdy nie interesowały się marką oraz nie miały zamiaru kupować telefonu. W końcu kto nie będzie mógł sobie pozwolić na telefon za 1 zł.

Dziś, jeszcze przed dwunastą największy portal aukcyjny, choć obecnie to największa w Polsce platforma sprzedażowa Allegro.pl padła. Nie było możliwości wejść na stronę w żaden sposób. Znaczy „kilka” osób połapało się, że mobilna aplikacja Allegro działa bez szczególnych problemów. Szczęśliwcy bardzo szybko odnaleźli właściwą ofertę i dokonali zakupów.

Coś poszło nie tak

Dokładnie 544 osoby, które zakupiło 610 sztuk. Skąd taka liczba? Cóż, promocyjna oferta prawdopodobnie była tą samą, co przedsprzedażowa. Z obserwacji i opinii użytkowników ciężko nie odnieść wrażenia, że ktoś niewłaściwie ustawił parametry — brak limitu sztuk na jedną osobę, a promocja wcale nie zakończyła się po 100 sztukach. Jeżeli zakupiono ponad 600 urządzeń za 1 zł, to ktoś w firmie może mieć smutne dni.

Choć na usta cisną się słowa o „januszowaniu” sam długo biłem się z myślami, czy na zdjęcie niniejszej publikacji nie wybrać sympatycznej małpy znanej jako „nosacz”, to czy można się dziwić? Kto nie zdecydowałby się na zakup kilku produktów w tak okazyjnej cenie? Nawet jeżeli regulamin promocji stanowił inaczej. Można to sobie nazywać „cebulowaniem”, ale tak naprawdę to wykorzystywanie okazji.

Bardzo ciekawe jak zareaguje polski oddział marki Honor oraz czy będzie starał się zredukować liczbę nabywców. Z jednej strony kampanie promocyjne i publiczne przyrzeczenia są wiążące, z drugiej strony regulamin Allegro i wiele spraw sądowych wskazują jasno ,że kliknięcie „kup teraz” wraz z potwierdzeniem zakupu przez użytkownika jest wiążące w świetle prawa. Jeżeli myślisz o podobnych pomyłkach na morele.net — pamiętaj, sklep ma własny regulamin, który pozwala uniknąć takiej sytuacji.

Sprawa, choć zabawna, wydaje się poważna. 510 nadprogramowo sprzedanych urządzeń oznacza nieco ponad 350 tysięcy złotych straty bez VAT, to trochę poważne pieniądze. Szczególnie, że już wkrótce Honory 7c będą mogą być do nabycia w atrakcyjnych cenach na OLX czy Allegro.

Janusze biznesu też się załapali

„Januszostwo” pojawiło się gdzieś indziej. Z racji ogromnego zainteresowania kampanią promocyjną, „Janusze biznesu” wymyślili świetny sposób na zarobek. Oferowali zdjęcia Honor 7c za 1 zł, na Allegro pojawiło się kilka takich ofert, które po czasie były zdejmowane, ale szacunkowo „szczęśliwych nabywców” mogło być ponad setka. Niby łatwy zysk i żerowanie na głupocie, pośpiechu klientów, ale nie sądzę, żeby Allegro łaskawie potraktowało roszczenia klientów wobec rekinów finansjery.

Wydaje mi się, że kampania promocyjna i tak okazała się wielkim sukcesem — większość portali rozpisywała się o nadchodzącej kampanii marketingowej. Dzięki czemu nakładem 100, przepraszam ponad 600 urządzeń Honor zareklamował swój nowy produkt na wszystkich liczących się portalach w Polsce. Sprawa z „nadprogramowymi” urządzeniami prawdopodobnie zostanie wyjaśniona, a o jej wyniku poinformujemy, gdy tylko pojawią się oficjalne informacje.

Napisane przez Piotr Siekierko

Coś o mnie? Cóż, a jestem sobie twórcą zalecane.pl. Lubię projektowanie zestawów i kompleksowe doradztwo sprzętowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Płyty głowne ASRock B450 do Ryzenów

Nowe płyty główne z chipsetem B450 spod znaku Asusa