w ,

9 generacja procesorów Intela na Z370? Tak, to możliwe!

Zmiany w biosie

W ostatnim czasie producenci płyt głównych pod podstawkę Intela wypuścili najnowsze wersje biosu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby oprócz poprawy działania systemu oraz Management Engine najnowsza aktualizacja nie zawierała w sobie pewnej bardzo unikalnej rzeczy. Konkretnie mam tu na myśli zawarcie wsparcia dla kolejnej generacji procesorów giganta z Santa Clara lub ostatnich procesorów z serii 8. Wiemy, iż Intel nie wypuścił w ostatnim czasie nic nowego na rynek. Nie licząc 8086k, który nie był i nie jest nowością, ponieważ jest to lepsza sztuka 8700k.

Opisy producentów

W tym miejscu ukazują się rozbieżności. MSI opisuje najnowszą aktualizację jako „Support New Generation CPU!”

Bardzo ciekawą rzeczą jest to, iż opis w późniejszym czasie został zmieniony na „Support the latest generation CPU”. Zarówno w przypadku Godlike Gaming, jak i innych płyt tego producenta.

Na dzień dzisiejszy możemy się jedynie zastanawiać, czy płyty stworzone pod Coffee Lake będą w stanie obsłużyć także swoich następców. Oczywiście, może być to jedynie początkowy błąd w opisie lub ktoś z Micro Star International przez przypadek napisał zbyt dużo.

Subiektywnie

W tym miejscu rodzi się pytanie, czy osadzenie nowych procesorów z serii i7 i i9 na starych płytach miałoby tak naprawdę jakikolwiek sens, ponieważ patrząc po ich specyfikacji mógłby być problem z temperaturami sekcji zasilania po podkręceniu procesora. Nie wspominając już o tańszych płytach, które potrafiły sprawiać problemy z procesorami pod które w teorii zostały stworzone. Wielokrotnie można było oglądać zjawisko zwane throttlingiem sekcji zasilania, w tym przypadku scenariusz, który mogliśmy oglądać u tańszych przedstawicieli chipsetu Z370 (i nie tylko) powtórzyłby się.

Napisane przez Goku kakarotto

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Dodaj komentarz

Chrome: Większe bezpieczeństwo, kosztem RAM

intel logo 9 gen

Pierwszy benchmark i9-9900k!